INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OŢELUL - BASEL 2-3

FOTO & VIDEO » Oţelul pierde şi al 5-lea meci din grupele Ligii, 2-3 cu FC Basel

Articol de GSP - Publicat marti, 22 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat marti, 22 noiembrie 2011 23:49

Oţelul Galaţi a pierdut şi cel de-al cincilea meci din grupele Ligii Campionilor, 2-3 cu FC Basel.

Elveţienii au avut 3-0 după doar 37 de minute, în timp ce gălăţenii au marcat de doup ori în ultimul sfert de oră al partidei.

Vezi mai jos cum s-au marcat golurile de pe "Naţional Arena"!

OŢELUL - FC BASEL 2-3 // Antal speculează o greşeală a lui Joo în minutul 81 şi înscrie cu un şut dără speranţe pentru Sommer VEZI AICI GOLUL!

OŢELUL - FC BASEL 1-3 // Giurgiu înscrie în minutul 75, cu un şut plasat după o pasă a lui Antal VEZI AICI GOLUL!

UPDATE // Bucuria "diavolilor roşii" a durat foarte puţin, Benfica egalînd la 2 în minutul 61, prin Aimar

UPDATE // În celălalt meci al grupei, Manchester United a trecut în avantaj, scor 2-1, după golul lui Fletcher din minutul 59

OŢELUL - FC BASEL 0-3 // Marco Streller duce scorul la 3-0 pentru elveţieni cu o execuţie simplă, din poziţie centrală VEZI AICI GOLUL!

UPDATE // În celălalt meci al grupei, Manchester United a egalat la 1 în faţa Benficăi, gol Berbatov în minutul 30

UPDATE // În tribune se află şi campionul mondial la box, Lucian Bute, un cunoscut suporter al Oţelului

VEZI MAI JOS O GALERIE FOTO DE LA MECI!

OŢELUL - FC BASEL 0-2 // Alexander Frei duce scorul la 2-0 pentru FC Basel, cu o reluare simplă din centrul careului, la centrarea lui Streller VEZI AICI GOLUL!

OŢELUL - FC BASEL 0-1 // Fabian Frei a deschis scorul pe "Naţional Arena", în minutul 10, cu un şut din interiorul careului, cu largul concurs al portarului Branko Grahovac VEZI AICI GOLUL!

UPDATE // În celălalt meci al grupei, Benfica a deschis scorul contra lui Manchester United, în minutul 4, după autogolul lui Jones

UPDATE // În tribunele "Naţional Arena" sînt aproximativ 3.000 de spectatori.

Echipe de start:

Oţelul: Grahovac - Rîpă, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu - Filip, Neagu, Giurgiu - Antal, Pena, Iorga
Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Buchta, S.Ilie, Benga, Paraschiv, Frunză, Viglianti, Punosevac

FC Basel: Sommer - Steinhofer, Abraham, Dragovici, Joo Ho Park - Shaqiri, Huggel, Xhaka, F. Frei - Streller, A. Frei
Antrenor: Heiko Vogel
Rezerve: Colomba, Kusunga, Kovac, Schurpf, Chipperfield, Cabral, Zoua

Căpitanul Oţelului va fi Gabriel Giurgiu, deoarece Sergiu Costin, căpitanul obişnuit al gălăţenilor, este suspendat.