INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  AKTOBE - STEAUA 2-2

Primul meci, primele critici! Valentin Lemnaru, făcut praf după 20 de minute în tricoul Stelei: "Nu se face aşa ceva"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 30 iulie 2014 22:47

Valentin Lemnaru a debutat azi la Steaua, chiar în partida tur cu Aktobe din turul 3 preliminar din UEFA Champions League.

Atacantul adus de la U Cluj a intrat în minutul 71 în locul marcatorul primului gol, Claudiu Keşeru.

"Nu mi-a plăcut deloc cum a intrat în meci. Trebuie să se schimbe... cădea foarte uşor.

O fi zis că a dat 13 goluri la U Cluj, acum o să fie la fel, dar te trezeşti că nu dai nici unul la Steaua!

Nu poţi să faci asta la Steaua. Dacă va proceda la fel, nu îi dau şanse", a spus Basarab Panduru la DolceSport.

Tehnicianul a fost completat şi de fostul preşedinte al LPF, Dumitru Dragomir, la Digisport: "Lemnaru nu e de Steaua! Steaua cînd îşi ia un vîrf nu mai ştie să joace, încurcă iar jocul cum a încercat cu Kapetanos cînd a venit de la Cluj".

"Nu mi-a plăcut Lemnaru, mă aşteptam la mai mult de la el, chiar dacă a jucat puţin. E clar că are nevoie de timp de adaptare"
Helmuth Duckadam, preşedinte Steaua

Steaua a remizat cu Aktobe, scor 2-2. Returul va fi miercurea viitoare, la Bucureşti.