INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - CHELSEA

Benzema, killerul echipelor din Premier League! » Cifre fabuloase: doar Messi îl depășește

Karim Benzema, 35 de ani, a marcat în Real Madrid - Chelsea, prima manșă a „sferturilor” Champions League, și confirmă evoluțiile uluitoare contra echipelor din Premier League.

Articol de - Publicat miercuri, 12 aprilie 2023 22:45 / Actualizat miercuri, 12 aprilie 2023 22:46

Karim Benzema, 35 de ani, a marcat în Real Madrid - Chelsea, prima manșă a „sferturilor” Champions League, și confirmă evoluțiile fantastice contra echipelor din Premier League.

Pe Bernabeu, Benzema a deschis scorul în minutul 21, îndeplinind o simplă formalitate - francezul a împins în poartă un balon respins de Kepa ca răspuns la finalizarea lui Vinicius.

Imagini fabuloase cu Mihai Stoica dezvăluite în direct, la aniversarea a 58 de ani: „Frate, incredibil! Ați fost la mine în cameră?”
ANIVERSARE

Karim Benzema, letal contra echipelor din Premier League

Astfel, superstarul Realului a ajuns la 14 goluri în ultimele 9 meciuri eliminatorii din Champions League. Fabulos, ultimele 11 reușite din Ligă le-a reușit numai împotriva echipelor din Anglia, toate după faza grupelor:

• 5 reușite vs. Chelsea
  • 3 vs. Liverpool
  • 3 vs. Manchester City

În total, Benzema a marcat de 20 de ori împotriva formațiilor din Albion în duelurile din UCL. Doar Leo Messi are un procentaj mai bun (27).

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Mircea Lucescu, despre secretul reușitei în carieră: „Când câștigi și ai succes, nu mai poți să trăiești fără el, că te îmbolnăvești”