INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER UNITED - ARSENAL 1-0

Sir Alex Ferguson: "Trebuie să dăm gol pe Emirates, calificarea nu e jucată!"

Articol de GSP - Publicat joi, 30 aprilie 2009 00:00

Tehnicianul lui Manchester United, Sir Alex Ferguson, a declarat că este mulţumit de victoria cu 1-0 în faţa lui Arsenal, dar consideră că gruparea londoneză va face tot posibilul pentru a se calfica mai departe, informează Reuters, citat de NewsIn. Golul victoriei lui Manchester United a fost reuşit de John O'Shea, în minutul 17.

"Lucrul care m-a bucurat cel mai mult a fost că am câştigat şi nu am primit gol pe teren propriu, aşa că avem şanse mari de calificare.

Avem în echipă jucători capabili să marcheze, trebuie să înscriem în deplasare, dar calificarea nu este decisă.

Noi de multe ori ne complicăm, iar suporterii se supără, însă sper să fie fericiţi la final", a spus antrenorul lui Manchester, Sir Alex Ferguson.