Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 martie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 28 martie 2012 23:41

Milan şi Barcelona au terminat la egalitate, 0-0, meciul tur din sferturile Ligii Campionilor. În cealaltă confruntare a serii, Bayern a învins pe Marseille, 2-0.

Prima repriză dintre Milan şi Barca a fost foarte animată. Barcelona a avut cele mai multe ocazii, Xavi ratînd o mare oportunitate. Milanul lui Allegri a încercat să-i surprindă pe spanioli pe contraatac, dar Ibrahimovici sau Robinho n-au reuşit să-l învingă pe Valdes. Vezi AICI ratarea lui Robinho

VEZI AICI ratarea lui Ibrahimovici

în debutul meciului, Messi a alunecat în timp ce executa o lovitură liberă de la marginea careului. Ce vă sugera mimica sa? VEZI VIDEO

Cele două echipe au fost mai preocupate de apărare în partea secundă, ocaziile mari lipsind. Tello a ratat cea mai mare ocazie a Barcei din repriza a doua. Vezi VIDEO.

Deznădămîntul duelului dintre Milan şi Barcelona se va afla în returul din Catalunia, după 0-0 la Milano.

Marseille - Bayern 0-2 (Gomez 44 VEZI GOLUL, Robben 70 VEZI GOLUL)

Galacticii au trecut cu 3-0 de Apoel, Chelsea are prima opţiune la calificare după 1-0 cu Benfica. Vezi AICI rezumatele

Cele două echipe s-au mai întîlnit în faza grupelor(2-2 şi 3-2). Pique va avea misiunea de a-l anihila pe Zlatan, duel în premieră între cei doi. Citeşte AICI amănunte

Meciul din această seară îi pune faţă în faţă pe Ibrahimovici şi Messi, jucători de la care Allegri şi Guardiola aşteaptă cel mai mult.