INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA CHAMPIONS LEAGUE

VIDEO Neuer cu două feţe » Reflex senzațional în prima repriză în faţa lui Walcott şi gafă incredibilă la golul lui Giroud

Articol de GSP - Publicat marti, 20 octombrie 2015 22:52

La pauza meciului Arsenal - Bayern Munchen, din grupele UEFA Champions League, scorul a fost 0-0, iar Neuer a fost jucătorul evidenţiat al primei reprize.

În minutul 34, portarul celor de la Bayern Munchen a avut o intervenţie de senzaţie în faţa lui Walcott.

Jucătoul lui Arsenal a primit o centrare perferctă şi a reluat cu capul din cinci metri, dar Neuer a scos mingea de pe linia porţii, cu un reflex de zile mari.

Vezi aici video cu reflexul

În a doua parte a meciului, Neuer a gafat incredibil la golul de 1-0 al celor de la Arsenal. Portarul a ieşit pe sub minge la o centrare şi i-a permis lui Giroud să deschidă scorul.

Vezi aici video cu golul lui Giroud

Vezi aici toate scorurile din UEFA Champions League

Ce s-a întâmplat pe gazon imediat după Csikszereda - Dinamo » Momente uluitoare la Miercurea Ciuc: „Plecați cu toții, lăsați-ne!”
Presa din Ungaria, reacție devastatoare după Csikszereda - Dinamo: „Nu au existat”
Vrea să scape imediat de la FCSB » Jucătorul transferat pentru 400.000 de euro nu mai suportă și se pune la masa negocierilor cu Gigi Becali

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”