Comentarii (26)
legend31
legend31  •  04 Aprilie 2013, 11:51
Postat de qwertt pe 04 Aprilie 2013, 11:33

La 1-0 au avut penalty la hentul lui Khedira. Oricum nu se punea problema calificarii dar de ce sa nu fie arbitrati corect?

A considerat acolo arbitrul ca nu a fost intentie..si sincer nu cred ca a fost...e aiurea oricum rau regulamentul la hent..ar trebui sa fie mult mai clar

sapcarosie
sapcarosie  •  04 Aprilie 2013, 11:50
Postat de old_shatterhand pe 04 Aprilie 2013, 10:48

Te-ai uitat la statisticile gresite...la un moment dat prin minutul 75 cred la ocazii arata asa: 7-2 si scorul 3-0...de unde naiba 2-1 nene?Si tu si comentatorul ala de la dolce ati vazut alt meci...ce naiba conteaza ca Galata a avut 15 suturi daca 12 au fost la km distanta de poarta?Cat despre posesie..daca conduci din minutul 10 de ce sa te complici? Sa consumi "carburantu" aiurea?Sa se mai si accidenteze cineva, asa din prostie?Realul a facut un meci perfect si asta rezulta din rezultat.

Eu am zis din pct.de vedere ar jocului scorul ar fi trebuit sa fie 2-1,nu cat a fost .Raportat la ce a jucat Real si ce a jucat Galata. In minutul 75 am vz si eu statistica da nu aia care ai zis tu ci aia cu pase complete si parca era 170 la 310 pt.Galata. Si ma repet ,nu poti sa ai pretentia de echipa mare daca esti dominata de o echipa dintr-un camponat mediocru la tine acasa. Si la pauza statistica era de 5-7 la ocazii de gol. De pe flashscore.com.Faptul ca dai 2 goluri cu pase peste toata apararea si unu din faza fixa nu te trece drept echipa mare. Doar una buna. Rezultatul e injust.

treadstone
treadstone  •  04 Aprilie 2013, 11:46
Postat de adimutu14 pe 04 Aprilie 2013, 11:34

Real Madrid era clar echipa mai buna aseara contra celor de la Galata si merita sa treaca mai departe, e corect si faptul ca trebuia sa fie penalty la Burak, dar noh poate a fost doar o greseala nevinovata... Malaga cu Dortmund a fost un meci foarte frumos, dar merita si cred ca se va califica Dortmund mai departe...defapt sunt sigur!

Greseli nevinovate numai Pro Real aseara...de ce nu a gresit arbitrul pe Old Trafford si sa-i fi dat galben lui Nani in loc de rosu, avea si circumstante dar nu nu ? Ramos a facut 11 m in ultimul min cu Barcelona in campionat la 2-1 , 11m cu Manchester si 11 m cu Galata. La al catelea 11m facut de Ramos se da ? Sau el joaca dupa alte reguli? 2 penalty-uri clare ptr Galata aseara, iar la al doilea arbitru a comis o tripla greseala: neacordare de 11 m , neacordare de galben lui Ramos si acordare de galben golgeterului turc, care va lipsi in retur- ULUITOR!!! Pai asa sa tot castigi LEJER cum scriu astia. Mou a luat Liga cu Porto si Inter ajutat de suflaci, o sa o ia si acum la fel.

adimutu14
adimutu14  •  04 Aprilie 2013, 11:34

qwertt
qwertt  •  04 Aprilie 2013, 11:33
Postat de legend31 pe 04 Aprilie 2013, 11:13

Care 2-1 frate ca au avut Galata acel penalty la 3-0..se facea 3-1.asta daca il transformau..si stai tu linistit, nu pierde Real in Turcia...in "marele infern" in care si CFR a facut un 1-1:))))

legend31
legend31  •  04 Aprilie 2013, 11:13
Postat de sapcarosie pe 04 Aprilie 2013, 07:05

2-1 era scorul corect la cum a decurs meciul. Cat de slaba trebuie sa fie o echipa ca atunci cand dau pe statistica la un meci cu Real sa vad si eu macar la ocazii mai multe in dreptul lor? Nu ai dreptul sa pretinzi ca esti cea mai buna din lume si sa ai posesie si ocazii mai putine la tine acasa decat adversarul, si mai ales cand adversarul e turcalet.

qwertt
qwertt  •  04 Aprilie 2013, 10:58

Daca si cu Galata trebuie sa-i ajute arbitrul pe astia, e clar cine trebuie sa castige UCL.

old_shatterhand
old_shatterhand  •  04 Aprilie 2013, 10:48

sasquatchro
sasquatchro  •  04 Aprilie 2013, 09:37
Postat de whitecollar pe 04 Aprilie 2013, 04:54

delirezi. turcul cade secerat cand trebuia sa nu exagereze ca sa primeasca penalty. aceiasi faza a fost si la ozil in prima repriza. dai penalty la turc, tre sa dai si la neamt. la khedira asa-i ca ti-au trebuit 3 reluari sa vezi ca a atins mingea cu mana? imbulzeala in careu, se da penalty la un hent involuntar, la ingramadeala? ca suporter al barcei, clar tre sa fi ingrijorat. cu oricine cadeti in semifinale, porniti cu sansa a doua, evident ca i-ati fi vrut pe turci cu voi. realul din 2011 v-a cam dominat, iar cu nemtii nu e de joaca.

Care sansa a doua? Cred ca tu delirezi amice, sa iti amintesc cine a eliminat Realul tocmai in CL nu de mult? Sigur, Barca de anul asta nu mai pare cea din 2011, dar returul cu Milan a demonstrat ca poate oricand juca la acelasi nivel. Mie ca suporter mi-ar conveni Bayern in semifinala si Real in finala ca adversari, dar daca va fi invers, nici o suparare, ce revansa ar fi mai dulce decat inca o eliminare din CL a rivalilor? Atunci ar uita toata lumea de Cupa si de partida de Liga de pe Bernabeu, inclusiv fanii albilor.