Comentarii (26)
cristivu
cristivu  •  04 Aprilie 2013, 18:34
Postat de old_shatterhand pe 04 Aprilie 2013, 10:48

Te-ai uitat la statisticile gresite...la un moment dat prin minutul 75 cred la ocazii arata asa: 7-2 si scorul 3-0...de unde naiba 2-1 nene?Si tu si comentatorul ala de la dolce ati vazut alt meci...ce naiba conteaza ca Galata a avut 15 suturi daca 12 au fost la km distanta de poarta?Cat despre posesie..daca conduci din minutul 10 de ce sa te complici? Sa consumi "carburantu" aiurea?Sa se mai si accidenteze cineva, asa din prostie?Realul a facut un meci perfect si asta rezulta din rezultat.

"daca conduci din minutul 10 de ce sa te complici? Sa consumi "carburantu" aiurea?Sa se mai si accidenteze cineva, asa din prostie?" Nu-ti impartasesc punctul de vedere. Mie imi place sa le dea cat pot sa duca :). Imi place ce-a facut Bayern cu Hamburger SV (9-2), cu Juve in 2009 (4-1 la Torino), 4-2 parca la Madrid cu Real pe vremea cand erau grupe in doua faze consecutive (2000 sau asa ceva). Care e spiritul jocului ? Sa dai in mod CORECT cat mai multe goluri. De ce sa te opresti la 2-0 sau 3-0 ? Bine, stiu ca Mou asa gandeste. Face cum vrea el, doar ca eu prefer alta varianta. De gustibus :).

cristivu
cristivu  •  04 Aprilie 2013, 18:29
Postat de cristivu pe 04 Aprilie 2013, 18:29

Hai sa fim seriosi: Realul si daca ar fi introduc rezervele tot ar fi castigat la pas. E Real fratilor. Turcii iau bataie lejer si la Istanbul. Mincinos mi s-a parut victoria lor de la Gelsenkirchen. Sunt de parere ca Schalke ar fi pus de n ori mai multe probleme spaniolilor decat au fact-o "spahii".

* Mincinoasa ...

cristivu

eternalchamp
eternalchamp  •  04 Aprilie 2013, 18:08
Postat de sapcarosie pe 04 Aprilie 2013, 11:59

Cum sa cedezi posesia deliberat la 2-0 intr-o faza atat de importanta a competiei. Un gol te-ar ar face instantaneu echipa adversa favorita I se zice incompetenta. Deliberat my ass!

prietene nu te supara dar tu habar nu ai ce vorbesti. Realul cu mourinho se stie ca se multumeste cu 2-0 si sa plece pe contre, ba mai mult arma contra atacului este cea mai buna arma pe care o are real, deci iti spun din nou. Daca tu crezi ca turcii au avut o revelatie si brusc au inceput sa domine cu toate ca realul nu i-ar fi lasat inseamna ca esti total paralel cu acest fenomen. Realul nu domina 90 de minute daca conduce cum face borussia, bayern sau barcelona (pur si simplu acest concept nu exista in viziunea lui mourinho fata de fotbal) daca te simti mai bine CREZAND ca realul a fost incapabil dupa 2-0 si ca Galatasaray "a subordonat" (lol) Realul atunci :) esti bineven

roberto_alex01
roberto_alex01  •  04 Aprilie 2013, 13:13
Postat de ernesto365 pe 04 Aprilie 2013, 13:00

vreau o finala dortmund- bayern ca sa le fac in ciuda celor care se tot cearta pe forum din cauza lui barca si real, ca a fost penalty , ca nu a fost fault ca un corner neacordat sau o aruncare de la margine acordata gresit a decis meciul. bai nu va dati seama ca sunteti penibili cu certurile voastre? oricum borrusia joaca cel mai bun fotbal dintre sfertfinaliste. merita sa ia cupa!

Sunt fan Barcelona,dar pt mine cel mai bine in aceasta editie de c.l. Borusia Dormund a jucat cel mai bun fotbal,pur si simplu dormundul are toate calitatile sa devina campioana trofeului c.l..Bayern Munchen este vaforita clara la trofeu,cat despre echipele din spania au si ele sanse mari,dar echipele din germania merg foarte bine si le vad vaforite pt a juca finala si a castiga trofeul.

ernesto365
ernesto365  •  04 Aprilie 2013, 13:00

rad1cal
rad1cal  •  04 Aprilie 2013, 12:30

Remiza mincinoasa la Malaga. A avut foarte, foarte multe ocazii Dortmund. Cred ca bat nemtii rau in retur.

legend31
legend31  •  04 Aprilie 2013, 12:02

Inseamna ca nu ai vazut deloc cum joaca realul..plus ca 2-0 e un scor excelent acasa..si tu ai impresia ca la un presupus 2-1 cum spui tu ar fi devenit Galata favorita?,,vei vedea in marele infern cum nu fac nimic..1-1 ca atunci cand au jucat cu cfr acolo in cel mai bun caz:))

sapcarosie
sapcarosie  •  04 Aprilie 2013, 11:59
Postat de legend31 pe 04 Aprilie 2013, 11:54

Dominata? sau a cedat posesia deliberat? ce zici?..de parca e prima data cand joaca real asa..degeaba au aia mai multe pase daca nu concretizeaza..valoarea individuala a oamenilor realului si-a spus cuvantul...si lipsa valorii din apararea turca as putea adauga ;)

legend31
legend31  •  04 Aprilie 2013, 11:54
Postat de sapcarosie pe 04 Aprilie 2013, 11:50

Eu am zis din pct.de vedere ar jocului scorul ar fi trebuit sa fie 2-1,nu cat a fost .Raportat la ce a jucat Real si ce a jucat Galata. In minutul 75 am vz si eu statistica da nu aia care ai zis tu ci aia cu pase complete si parca era 170 la 310 pt.Galata. Si ma repet ,nu poti sa ai pretentia de echipa mare daca esti dominata de o echipa dintr-un camponat mediocru la tine acasa. Si la pauza statistica era de 5-7 la ocazii de gol. De pe flashscore.com.Faptul ca dai 2 goluri cu pase peste toata apararea si unu din faza fixa nu te trece drept echipa mare. Doar una buna. Rezultatul e injust.