INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR NAPOLI - BAYERN 1-1

VIDEO Gomez, atacat cu lasere! ”Vîrful” lui Bayern a ratat penalty-ul care aducea victoria lui Bayern

Mario Gomez le-a cerut scuze coechipierilor pentru penaty-ul ratat pe stadionul San Paolo, în Napoli-Bayern 1-1

Articol de - Publicat miercuri, 19 octombrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2011 10:38

Bayern a plecat cu doar un punct de pe San Paolo din Napoli (1-1), dar cotidianul german Bild sugerează că şi suporterii italieni au avut o contribuţie la păstrarea remizei pe tabelă.

În minutul 54, la scorul de 1-1, oaspeţii au primit un penalty la henţul în careu al lui Paolo Cannavaro.

Vezi AICI rezumatul VIDEO

Din momentul în care şi-a pregătit balonul şi pînă a executat lovitura de pedeapsă, Mario Gomez a fost sîcîit de fanii lui Napoli cu un laser. Urmarea? A tras slab, telefonat, permiţîndu-i portarului De Sanctis să blocheze balonul fără probleme.

Totuşi, jucătorul insistă că nu asta e cauza pentru care a irosit şansa de 2-1: "Nu vreau să scuz aşa o execuţie proastă. Mai degrabă trebuie să le cer scuze colegilor pentru că mi-am bătut joc de o ocazie rarisimă".

La Napoli, Badstuber, prin autogolul din care gazdele au egalat (39), a pus capăt invincibilităţii portarului Neuer la 1.147 de minute.