INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - BARCELONA 4-0

VIDEO Kassai 0! » Arbitrii maghiari au distrus semifinala Bayern - Barca. Au făcut patru mari greşeli

Aflat în poziţie afară din joc, Gomez (dreapta) marchează golul de 2-0. Bayern se detaşa // Foto: Reuters +1   FOTO

Articol de - Publicat joi, 25 aprilie 2013 00:00 / Actualizat joi, 25 aprilie 2013 01:49

Cel mai valoros arbitru din 2011 şi asistenţii săi au refuzat două penaltyuri bavarezilor, acceptînd însă două goluri neregulamentare ale gazdelor.

Arbitrajul de elită al Europei a fost un dezastru în această ediţie de Champions League. Aproape că nu a existat meci fără o greşeală evidentă a centralilor sau a asistenţilor. Iar marţi, la Munchen, în turul semifinalelor, brigada maghiară condusă de Viktor Kassai a gafat în serie.

Minutul 15: penalty clar refuzat lui Bayern. Pique s-a ferit, dar a blocat cu mîna dreaptă mingea şutată de Lahm de la marginea careului. Henţ clar. Gazdele au protestat zadarnic

Minutul 32: alt 11 metri al gazdelor neobservat de Kassai. După un corner, Dante a reluat balonul spre poarta lui Valdes, Alexis a oprit mingea cu mîna dreaptă

Minutul 49: ofsaid la golul de 2-0 al nemţilor. În momentul în care Thomas Muller a recentrat în careul mic, Gomez era în spatele lui Dani Alves, ultimul apărător al Barcei

Minutul 73: fault în atac la golul de 3-0. Robben l-a driblat în viteză pe Jordi Alba, care s-a întors, sprintînd după aripa olandeză. Însă Muller l-a blocat cu corpul, ca la baschet

3 a fost nota primită de Viktor Kassai în cotidianul spaniol Marca (de la 1 la 10)

"Cel mai slab om de pe teren a fost ungurul Viktor Kassai. I-a depăşit pe toţi jucătorii, a fost o catastrofă" (Marca, jurnal spaniol)

Fussball ist Bayern! » Cu un joc strălucitor, bavarezii au zdrobit Barça, 4-0, şi visează să cucerească Liga după 12 ani!

VREI SĂ MERGI LA BARCELONA - BAYERN? VEZI AICI CUM!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”