INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PSG - REAL 0-0

VIDEO Pactul de la Paris » PSG și Real s-au mulţumit cu cîte-un punct pe Parc des Princes, 0-0

Ronaldo (în alb) armează, dar glonțul său nu ochește ținta // Foto: Reuters

Articol de - Publicat joi, 22 octombrie 2015 00:00

Ronaldo a irosit senin cîteva ocazii, iar din partea lui Ibrahimovici n-a venit nimic bun pentru gazde.

Fără Benzema, fără Bale, James şi Pepe tocmai în derby-ul grupei, la Paris. Dar în jocul Realului, multă vreme, cele 4 absenţe abia dacă s-au simţit. Madridul a făcut legea în prima repriză, în faţa unui PSG neaşteptat de respectuos.

Şi dacă s-a intrat în pauză fără goluri a fost meritul portarului Trapp, care i-a scos lui Ronaldo două mingi grele (36), dar şi vina lui Casemiro (40), care n-a reuşit să reia în plasă din numai 3 metri!

Parisul a echilibrat meciul după reluare, iar Cavani a avut imediat ocazia deschiderii scorului (49). Dar a reluat afară. Ibrahimovici? Discreţie totală. În schimb, Ronaldo a fost din nou aproape de gol (72), dar diagonala lui s-a dus "alături". Şi s-a terminat 0-0. Toată lumea mulţumită, mai puţin fanii şi campionul mondial din 2002, brazilianul Ronaldo, cărora li s-a refuzat spectacolul mult aşteptat.

Grupa B / ŢSKA - Man.United 1-1: Martial cu toată lumea

Ce meci pentru francezul Anthony Martial! În prima repriză, atacantul lui Man. United a făcut henţ în  careu, De Gea a apărat penalty-ul lui Eremenko, dar Doumbia a reluat în plasă: 1-0.

Frustrat, Martial s-a revanşat la reluare, egalînd la unu. Un punct norocos pentru United, care a făcut un meci neaşteptat de modest la Moscova. Departe de show-ul de gală din campionat cu Everton, de la Liverpool, cîştigat cu 3-0.