INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL RAED

Marius Șumudică, învins într-un meci nebun în ultimele ore din 2022

Marius Șumudică

Articol de - Publicat sambata, 31 decembrie 2022 19:27 / Actualizat marti, 16 mai 2023 19:30

Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut cu Al Taawon, scor 2-3, în etapa #11 din campionatul Arabiei Saudite.

Cu Alex Mitiriță și Silviu Lung Jr. în teren din primul minut, Al Raed a avut o primă repriză proastă. A intrat condusă la pauză, scor 1-2, și n-a reușit să întoarcă rezultatul după pauză.

Marius Șumudică îl va înfrunta pe Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită: „Vă dați seama la ce nivel lucrează?”
ARABIA SAUDITĂ

Al Raed, echipa lui Șumudică, Mitriță și Lung Jr., învinsă în ultimul meci al anului

Al Taawon a deschis scorul rapid, prin Kaku, care l-a învins pe Lung Jr. încă din minutul 5. Naldo a dublat avantajul lui Al Taawon în minutul 40, din pasa aceluiași Kaku.

Al Raed a marcat exact înainte de pauză, în minutul 45+4, prin Tavares. În repriza secundă, ambele au mai punctat câte o dată. Mai întâi a marcat Al Taawon, prin Tawamba (84). Al Raed a înscris în prelungiri (90+4), prin Fouzair, care a transformat un penalty.

Al Raed este pe locul 11 în campionatul Arabiei Saudite, cu 12 puncte în 11 etape. Echipa lui Marius Șumudică are 4 victorii, zero egaluri și 7 înfrângeri.