INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

Alex Bourceanu prins în iadul turcesc la Trabzon: ”Atacaţi cu cărămizi şi cuţite!”

Volkan și colegii de la Fener l-au convins pe arbitru să pună capăt reprizei de coșmar de la Trabzon

Articol de - Publicat miercuri, 12 martie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 12 martie 2014 00:17

Kuyt a povestit în De Telegraaf teroarea trăită luni luni seară. ”E incredibil unde s-a ajuns. N-a fost fotbal, ci război! Am fugit la vestiare şi am stat trei ore închişi şi păziţi de poliţie”.

Bourceanu a trăit prima aventură şocantă, în iadul de la Trabzon. Fanii echipei sale şi-au ieşit din minţi, luni, la jocul cu Fenerbahce, pe care l-au suspendat în prelungirile primei reprize, la 1-0 pentru oaspeţi. Nimeni şi nimic nu i-a oprit să-şi verse furia pe cei care le-au suflat titlul în 2011, cu ajutorul blaturilor!

"N-am văzut în viaţa mea atîta ură. Jucasem doar 15 minute şi deja aterizase în teren un cuţit cu lama de 15 cm. La cornere ne ţinteau cu brichete, telefoane şi petarde. Volkan are tricoul ars pe spate, l-au atacat cu cărămizi şi clanţe. L-au nimerit şi pe Emenike!", a povestit mijlocaşul Kuyt în presa olandeză.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”