INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Alexe și Iancu au cîștigat duelul cu Astafei din Turcia » Fostul dinamovist a marcat

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2015 22:13

Atacantul român al lui Kardemir Karabukspor, Marius Alexe, a înscris în meciul cîștigat în deplasare, cu scorul de 3-1, în fața celor de la Adana Demirspor.

Fostul atacant al lui Dinamo a punctat în minutul 84. Pentru oaspeți au mai înscris Muhammed Reis '33 (penalti) și Riza Efendioglu '39. Gazdele au marcat prin Burak Calik, în minutul 8.

Marius Alexe a fost integralist la Karabukspor, iar Gabriel Iancu a jucat o repriză. La Adana Demirspor, Victor Astafei a intrat pe teren în minutul 59.

Kardemir Karabukspor este pe lcoul 3 în liga a doua turcă, avînd 14 puncte, la o lungime de liderul Samsunspor.