INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Antalyaspor - Gençlerbirliği 0-6 // VIDEO Bogdan Stancu, gol superb în Turcia » „Motanul” a fost în formă maximă azi

Articol de - Publicat sambata, 19 octombrie 2019 18:20

Nu doar Florin Andone a ieșit în evidență în această etapă din campionatul Turciei. Şi Bogdan Stancu s-a remarcat astăzi, în spectaculosul meci Antalyaspor - Gençlerbirliği 0-6.

Atacantul lui Gençlerbirliği a oferit două pase decisive şi apoi a închis tabela pe contraatac, cu un lob superb de la 14 metri, în victoria (6-0) cu Antalya. „Motanul”, schimbat în minutul 72, are trei goluri în 370 de minute jucate în acest campionat.

În vârstă de 32 de ani, Bogdan Stancu a jucat de-a lungul carierei pentru FC Argeș, CS Mioveni, Unirea Urziceni, FCSB, Galatasaray, Orduspor, Bursaspor și Gençlerbirliği. S-a retras de la națională în februarie 2018.

Vezi și:

GALATASARAY - SIVASSPOR 3-2 // Florin Andone a făcut precum Pușcaș la penalty » „L-a scos din echipă pe Falcao!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”