INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Antonio Sefer, gol superb într-un meci care a zdruncinat lucrurile la Beer Sheva » Un român, aproape de banca tehnică

Articol de - Publicat luni, 21 august 2023 13:10 / Actualizat luni, 21 august 2023 13:38

Antonio Sefer (23 de ani) a marcat primul gol pentru Hapoel Beer Sheva, în eșecul 1-4 cu Netanya, din Toto Cup.

Toto Cup, a treia competiție din fotbalul israelian, va rămâne în memoria lui Antonio Sefer. Fostul rapidist a marcat un gol superb, șut în vinclu de la 18 metri, și aducea egalarea în minutul 22 al meciului Netanya - Hapoel Beer Sheva.

Radu Drăgușin, ademenit cu un salariu de 10 milioane de euro » Ce spune impresarul: „E deja obscen!”
OFERTĂ

Din erou, Sefer a devenit și personaj negativ. A faultat în careu în prelungirile primei reprize, penalty prin care gazdele făceau 3-1.

Antonio Sefer, gol într-un meci de dat uitării pentru Hapoel Beer Sheva

Eșecul celor de la Beer Sheva a zdruncinat serios lucrurile. Maor Melikson (38 de ani), antrenor secund și legendă a clubului, a anunțat că părăsește postul din motive personale. Presa din Israel scrie că locul i-ar putea fi luat de Ovidiu Hoban, retras din activitate la finalul sezonului trecut.

Fostul mijlocaș în vârstă de 40 de ani a fost foarte apreciat în perioada petrecută la Beer Sheva, între septembrie 2014 și iulie 2017.

Hapoel a fost eliminată joia trecută în turul III preliminar al Conference League, 1-2 la general contra bulgarilor la Levski.

Decisiv la debutul în Serie A, Rareș Burnete are deja o ofertă concretă » Clubul unde ar putea juca titular

VIDEO Dennis Man, lăudat de presa italiană. „Cel mai periculos și mai inspirat jucător din atacul Parmei”