INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KUBAN

Bucur a marcat din nou pentru Kuban

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 noiembrie 2010 00:00

Atacantul român a ajuns la cota 9 în acest sezon după ce a înscris în meciul dintre Roton şi Kuban, cîştigat de oaspeţi cu 3-0. Bucur a înschis tabela în minutul 87, după ce Kalimullin şi Davydov punctaseră pentru echipa antrenată de Dan Petrescu.

Adus la începutul sezonului în Rusia, Gigel a evoluat în 30 de partide, a marcat 9 goluri, a dat 5 pase decisive, a primit 4 cartonaşe galbene şi o eliminare.

Înaintea acestei partide, Kuban era deja promovată în prima ligă din Rusia. Victoria cu Rotor a venit după două meciuri jucate de Kuban pe teren propriu, din care Dan Petrescu a obţinut doar un egal, cu Nizhny (0-0).

În ultima etapă a sezonului, formaţia din Krasnodar se va deplasa pe terenul celor de la Volgar-Gazprom, locul 10.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”