Articol de GSP - Publicat vineri, 16 octombrie 2009 00:00

Energie Cottbus - FC Kaiserslautern 1-2 (1-1) (2 Bundesliga)

Stadion: Stadion der Freundschaft
Spectatori: 12.670

Ovidiu Burcã, Sergiu Radu şi Emil Jula au fost titulari pentru echipa din 2 Bundesliga, Energie Cottbus, în meciul pierdut cu FC Kaiserslautern (1-2).

Primii care au deschis scorul au fost gazdele, prin golul marcat de Kweuke. Egalarea a venit în ultimul minut al primei reprize, după reuşita lui Ilicevic, iar rezultatul final a fost stabilit de Paljic ('54). Atacantul Sergiu Radu a fost înlocuit în minutul 65 de către Miatke

Emil Jula a marcat 6 goluri în acest sezon, iar Sergiu Radu a bifat 3 reuşite pentru Energie.

După victoria de aseară, Kaiserslautern urcă pînă pe poziţia a doua, la egalitate cu liderul Arminia (21 de puncte), în timp ce echipa celor 3 jucători români se află pe locul al 11-lea, cu 11 puncte. Următorul meci pentru Cottbus va fi în deplasarea de la St.Pauli.