INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TOTTENHAM

Chiricheş, din nou titular » Tottenham n-a reuşit să învingă la Everton, scor 0-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 03 noiembrie 2013 17:34

Vlad Chiricheş a fost din nou titular la Tottenham, în deplasarea cu Everton, scor 0-0.

Fundaşul român a avut o evoluţie apreciată, avînd un procentaj incredibil al paselor reuşite în prima repriză, de 95%. În partea secundă Chiricheş s-a remarcat prin cîteva deposedări excelente, dar echipa sa n-a reuşit să spargă apărarea celor de la Everton şi partida s-a încehiat la egalitate.

Echipele de start:
Everton: Howard - Coleman, Jagielka, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas, Osman, Pienaar - Lukaku

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Chiricheş, Vertonghen - Paulinho, Sandro - Townsend, Holtby, Lennon - Soldado

Mutare pe piața media » Basarab Panduru a schimbat televiziunea: „Primul transfer al verii”
Media
Tudor Băluță și-a anunțat plecarea de la Farul! Două echipe se bat pentru semnătura lui
FCSB și-a prezentat noul atacant: Gigi Becali a reușit transferul dorit

După 5 ani în Canada, Leonard Doroftei anunță întoarcerea definitivă în țară: „În România a fost doar vina mea, nu am știut exact ce vreau”

„Am fost amenințată cu bătaia, ABUZATĂ și DOPATĂ fără să știu!” » O medaliată la Mondiale face acuzații ȘOCANTE pentru GSP: „Am fost idioată, sunt cel mai curat sportiv din România”