INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Încă un meci bun pentru Denis Drăguș! A marcat iar pentru Standard Liege

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 ianuarie 2022 22:55 / Actualizat miercuri, 26 ianuarie 2022 23:14

Denis Drăguș (22 de ani) și-a trecut numele pe lista marcatorilor în partida pe care Standard Liege a disputat-o în deplasare, în compania celor de la Eupen, scor 2-0.

Meciul a contat pentru etapa a XXIV-a a campionatului din Belgia.

Reușita românului este a doua în decurs de zece zile. Precedentul gol a fost izbutit în remiza cu Anderlecht, iar acesta a venit după o pauză de fix trei luni.

Ladislau Boloni: „Să mă ierte jucătorii, dar nu găsești unul talentat în fotbalul românesc!” + „Știu ce trebuia să facă Răzvan Marin la Ajax”
CONFERINȚĂ

Denis Drăguș a marcat din nou pentru Standard Liege

Introdus în partea a doua a jocului cu Eupen, în locul lui Muleka, Drăguș a marcat din nou. De această dată, în minutul 90 al întâlnirii, atacantul a reușit golul de 2-0, securizând victoria echipei sale. Prima reușită fusese semnată în ultimul minut al primei părți de Renaud Emound.

5 goluriși 2 pase decisive are Drăguș în 17 partide disputate în actualul sezon competițional

În urma succesului obținut contra celor de la Eupen, Standard Liege a urcat două poziții în clasament, până pe locul al 12-lea, la egalitate de puncte cu Sint Truidense.