INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Din nou în top! Eric Bicfalvi, "dublă" în meciul cu Metalist Harkov » Volyn a fost egalată în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat luni, 11 mai 2015 15:57

Cu Eric Bicfalvi și Florentin Matei integraliști, Volyn Luțk a făcut un meci mare pe terenul celor de la Metalist Harkov.

Partida s-a terminat 3-3, chiar dacă Volyn s-a aflat de 3 ori în avantaj. Kobakhidze a deschis scorul în minutul 40, dar ultimele 17 minute au fost incredibile.

Pryyomov a egalat în minutul 73, dar peste 4 minute Eric Bicfalvi a punctat și și-a adus din nou echipa. Același Pryymov a egalat cu 3 minute înainte de final însă.

Eric Bicfalvi a mai punctat și el o dată, în minutul 89, însă formația sa nu a putut pleca învingătoare, fiind egalată în prelungirie partidei după golul lui Besedin.

Volyn Luțk a urcat pe locul 7, cu 27 de puncte, în timp ce Metalist Harkov e pe 6, cu 31 de puncte.

Eric Bicfalvi se află în fruntea clasamentului golgheterilor din Ucraina, cu 14 goluri, fiind la egalitate cu Artem Kravets și Andriy Yarmolenko.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului