INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Dodel-show » Tănase a făcut dubla în opt minute pentru Tianjin Teda!

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2015 15:28

Titularizat în meciul Tianjin Teda - Shanghai Shenxin, Tănase a marcat de două ori pentru formația sa, fiind la primele reușite în China.

În minutul 23, la scorul de 1-1, Tănase i-a adus pe cei de la Tianjin Teda în avantaj. După opt minute, românul a marcat al doilea gol și a stabilit scorul pauzei, 3-1. Scorul final a fost 4-1, după reușita lui Hu Rentian din minutul 75.

Transferat în această vară, pentru un milion de euro, fostul jucător al Stelei a bifat șase meciuri pentru Tianjin Teda.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”