INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

FOTO Debut pentru Cristi Tănase la Tianjin! Ce număr a purtat și pe ce post a fost folosit

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iulie 2015 15:18

Cristi Tănase a început ca titular primul său meci la Tianjin Teda. Fostul căpitan al Stelei a luat numărul 31 și a fost folosit ca al doilea atacant.

Echipa sa a întîlnit pe teren propriu Shanghai Shenhua, formație la care joacă Demba Ba sau Tim Cahill .

Cu Tănase integralist, Tianjin a remizat, scor 1-1. Tim Cahill a deschis scorul în minutul 61, însă Barcos a egalat peste 15 minute pentru Tianjin.

Tianjin pierduse ultimele 5 jocuri. În aceste meciuri formația la care joacă Tănase a încasat 12 goluri și a înscris doar de 3 ori.

În urma acestui rezultat Tianjin ocupă locul 12, cu 20 de puncte, însă este la doar 3 puncte de Shanghai Shenhua, care e pe 7.

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Nationala
La 38 de ani și niciun minut jucat la Manchester City, a prelungit până în 2025. Explicația incredibilă
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”