INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Ghinionistul » Ştefan Radu a ieşit accidentat la 0-0 cu Parma după ratarea meciului

Absent în ultimele două meciuri ale lui Lazio, Radu ar putea lua o nouă pauză

Articol de - Publicat luni, 29 aprilie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 28 aprilie 2013 20:34

Fundaşul lui Lazio a irosit ieri pe final ocazia victoriei şi imediat a ieşit, acuzînd o leziune la coapsa dreaptă.

Ştefan Radu se îndepărtează de Europa League cu Lazio, ce a remizat ieri la Parma (0-0) şi a căzut pe locul 8, la trei puncte de rivala Roma. Abia revenit după o accidentare la şold, fundaşul român s-a lovit iar. Antrenorul Petkovici a trebuit să-l schimbe în minutul 82, din cauza unor probleme musculare.

Radu s-a plîns de o leziune la coapsa dreaptă suferită doar cu două minute mai devreme, cînd a ratat ocazia meciului. A reluat uluitor cu capul peste poartă, din careul mic, mingea centrată de Candreva!

Pus în dificultate de cursele pe dreapta ale rapidului Biabiany, Ştefan n-a comis erori importante, dar a urcat destul de puţin în atac. Într-un final dramatic, ambele echipe au avut cîte un gol anulat corect.

A apărat după un an!
Bogdan Lobonţ şi-a făcut ieri debutul în acest campionat, după aproape un an petrecut pe banca de rezerve! Portarul român a profitat de leziunea la coapsă acuzată de titularul Stekelenburg la încălzire şi a prins tot meciul la AS Roma, în victoria (4-0) cu Siena, fiind aproape şomer.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”