INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ÎN FORMĂ

Gigel Bucur a dat două goluri în "amicalul" cu Schaffhausen

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2010 00:00

Gigel Bucur (29 de ani) a fost protagonist în meciul de verificare pe care Kuban Krasnodar, formaţie pregătită de Dan Petrescu, l-a cîştigat cu 6-1 în faţa divizionarei secunde elveţiene Schaffhausen.

Titular şi folosit vreme de 63 de minute, atacantul român adus recent de la FC Timişoara a semnat o "dublă". El a deschis scorul în minutul 20, apoi a făcut 3-0 în 42.

Celelalte goluri ale echipei din Krasnodar (liga a doua rusă) le-au înscris căpitanul Jiliev (22), Kalimulin (54), Maliukov (58) şi Gorbuşin (60).