INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VALENCIENNES

VIDEO Încă un gol pentru Valenciennes » Chiţu a punctat şi în amicalul cu Caen

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 iulie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 21 iulie 2013 12:46

Aurelian Chiţu se descurcă excelent la Valenccienes, echipă pentru care a reuşit să marcheze deja al doilea gol în perioada de pregătire.

Mijlocaşul de 22 de ani a stabilit scorul final în amicalul de ieri cu Caen, 2-2, după ce reuşise să marcheze în urmă cu o săptămînă şi împotriva belgienilor de la Zulte Waregem, 1-1.

Click aici pentru VIDEO!

Caen a deschis scorul în minutul 12 prin Autret, însă egalitatea s-a restabilit după numai patru minute. Melikson a transformat fără emoţii un penalty, însă faza s-a mutat în celălalt careu 20 de minute mai tîrziu, cînd Rothen a înscris şi el dintr-o lovitură de pedeapsă.

Valenciennes a reuşit să egaleze din nou în minutul 69, cînd Chiţu a restabilit egalitatea.

700.000 de euro a primit Viitorul pentru transferul lui Chiţu în Franţa

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”