INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Înfrîngere usturătoare pentru Pintilii, Bumba și Antal » Hapoel Tel Aviv a pierdut pe teren propriu, scor 0-4

Articol de - Publicat sambata, 17 octombrie 2015 21:12

După patru meciuri fără înfrîngere, Hapoel Tel Aviv a primit azi o palmă usturătoare, pierzînd pe teren propriu, scor 0-4, cu Bnei Sakhnin.

Cu Pintilii, căpitanul echipei, Bumba și Antal integraliști, Hapoel nu s-a ridicat la nivelul adversarei, fiind surclasată la toate capitolele.

Meciul a început prost pentru Hapoel, iar în minutul 6 portarul a faultat în careu și a fost eliminat. Amasha a marcat pentru Sakhnin în minutul 10, iar în minutul 25 Azulay a majorat diferența.

În a doua parte, Hapoel a continuat să joace slab, iar Sakhnin a punctat în minutele 72 și 76, prin Osman și Tzahi.

Cei trei români au jucat în nota echipei și nu și-au putut ajuta colegii. Doar în minutul 72 Bumba a avut o acțiune periculoasă. După șapte etape, Hapoel se află pe locul nouă, cu nouă puncte.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni