INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - AS ROMA 3-2

Lazio a cîştigat "Derby della Capitale"! Radu Ştefan a intrat în repriza secundă. Vezi ce au făcut românii în duelul Primavera

Cătălin Ţîră a contribuit decisiv la primul gol al formaţiei sale

Articol de - Publicat duminica, 11 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 11 noiembrie 2012 18:10

UPDATE Lazio a învins-o pe AS Roma cu scorul de 3-2

UPDATE 3-2! Pjanici înscrie un gol fabulos, din lovitură liberă de la 40 de metri (min. 87)

UPDATE Mauri face 3-1 în debutul reprizei secunde

UPDATE Klose întoarce scorul! Germanul înscrie în minutul 42. De Rossi este eliminat în minutul 45

UPDATE Lazio egalează! Şutul imparabil al lui Candreva, dintr-o lovitură liberă de la distanţă, îl păcăleşte pe Goicoechea şi intră în poartă (min. 36). 1-1!

UPDATE Cu Radu Ştefan doar pe bancă, Lazio a încasat repede primul gol din derby-ul cu Roma. Oaspeţii conduc graţie reuşitei lui Lamela (min. 9)

Dacă lazialul Ştefan Radu va întîlni, de la ora 16:00, în derby-ul Capitalei Italiei, marea rivală AS Roma, jucătorii din campionatul de tineret au prefaţat marele duel într-un meci disputat ieri

Cele două echipe au avut în componenţă cîte un român. Lazio a început meciul cu vîrful Cătălin Ţîră, în timp ce AS Roma l-a introdus, încă din primul minut, pe Claudiu Bumba.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2. Ţîră a contribuit decisiv la golul de 1-1 al gazdelor, o minge trimisă de el în faţa porţii fiind agăţată nefericit de Rosato (Roma), ultimul fiind creditat cu autogol (64). Bumba a avut o evoluţie apreciată, însă a fost primul jucător schimbat de antrenorul De Rossi, în minutul 71.

Nici Ţîră nu a terminat meciul pe teren, fiind schimbat în prelungirile reprizei secunde.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”