INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAYSERISPOR - MALATYASPOR 0-1

VIDEO + FOTO Vis încheiat pentru Șumudică! Kayserispor pierde după 11 meciuri, dar termină anul între primele 6 din Turcia

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 decembrie 2017 10:36

Seria de 11 meciuri fără înfrângere pentru Marius Șumudică la Kayserispor a luat sfârșit azi, chiar pe teren propriu, echipa sa pierzând disputa cu Yeni Malatyaspor, scor 0-1.

Este prima înfrângere pentru Kayserispor pe teren propriu, unde până acum adunase 4 victorii și avea patru remize. Avea doar 5 goluri primite, la fel ca Beșiktaș, fiind cele mai bune apărăi pe teren propriu.

Singurul gol al partidei a căzut în prelungirile primei reprize, cînd Boutaib a înscris cu capul dintre doi fundași ai lui Șumudică. Săpunaru se face și el vinovat pentru primirea acestui gol.

Chiar dacă a controlat aproape tot meciul, mai ales repriza secundă, Kayserispor n-a putut reveni pe tabelă și a pierdut al 3-lea meci din acest sezon.

Kayseri are 30 de puncte și încheie aceast an și totodată turul campionatului în primele 6. Acum e pe 5, dar poate fi depășită de Goztepe, care are tot 30 de puncte și joacă cu Galatasaray.

***

FINAL  KAYSERISPOR - YENI MALATYASPOR 0-1 (Boutaib 45+1)
*Cristi Săpunaru este unul dintre cei care au apreciat greșit centrarea de la golul oaspeților din minutul 45+1