INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHIVU A IEŞIT ÎN MINUTUL 75 AL MECIULUI CU REGGINA (3-2)

Lovit!

Articol de - Publicat duminica, 02 noiembrie 2008 00:00

Fundaşul Interului este suspect de entorsă la genunchiul stîng

Reggina - Inter, minutul 75, scor 2-2. Aflat în careul propriu, Cristi Chivu intervine providenţial la Di Gennaro şi blochează un şut pe care scria gol. Dar genunchiul său stîng cedează la contactul cu balonul. "Tricolorul" părăseşte suprafaţa de joc şchiopătînd. "Entorsă", le face el semn medicilor nerazzurri şi cere înlocuirea. Dacă a avut şi dreptate se va şti însă abia după examenele la care va fi supus azi.

Accidentarea lui Chivu a venit într-un moment în care tocmai atinsese un vîrf de formă, iar antrenorul Jose Mourinho era foarte mulţumit cu evoluţiile sale "extraordinare". Şi aseară, pînă la schimbare, "tricolorul" a fost unul dintre cei mai buni jucători ai Interului. Folosit în centrul defensivei, n-a avut vină la golurile Regginei, iar atunci cînd a fost solicitat s-a remarcat prin intervenţii sigure.