INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA UCRAINEI

Mircea Lucescu, aproape de finala Cupei Ucrainei după ce Şahtior a învins-o pe Dnepr în deplasare

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 aprilie 2015 21:24

Lucescu aproape a pierdut titlul, fiind la 5 puncte de liderul Dinamo Kiev cu 5 etape rămase de jucat, dar poate cuceri a 5-a Cupă a Ucrainei din cariera sa.

Azi, în turul semifinalelor, Şahtior a învins-o cu 1-0 pe Dnepr (aflată în careul de ași al Europa League), chiar pe terenul acesteia, la Dnepropetrovsk. Înaintea pauzei, în minutul 45+1, Gladki a înscris cu un şut din drop după o lovitură de colţ.

La reluare, Dnepr a ratat un penalty (49), Piatov respingînd mingea lui Selezniov. Returul se va juca pe 20 mai.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga