INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu în Grecia » PAOK revine pe primul loc

Articol de - Publicat joi, 04 aprilie 2024 11:46 / Actualizat joi, 04 aprilie 2024 12:00

PAOK, echipa condusă de Răzvan Lucescu (55 de ani), a câștigat miercuri meciul de acasă cu Lamia, scor 3-1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 7 prin atacantul spaniol Ruben Martinez, dar fundașul lui PAOK, Giannis Michailidis, a restabilit egalitatea în minutul 45+1. Stefan Schwab, mijlocașul aruncat în luptă de către Răzvan Lucescu în minutul 65, a adus-o pe PAOK în avantaj 5 minute mai târziu. Tot Schwab a stabilit scorul final în minutul 88, după ce a transformat o lovitură de pedeapsă.

E război în toată regula în familia Mititelu » Seniorul contraatacă dur: „Sunt subminat de unii care se trezesc la 12! Conduce echipa din Herăstrău, mi-e că face manevre cu Rotaru”
FCU CRAIOVA

PAOK a revenit pe primul loc în Grecia

PAOK a revenit pe primul loc în Grecia, cu 66 de puncte după 29 de etape. Echipa lui Răzvan Lucescu a profitat de înfrângerea rivalilor de la AEK Atena, 1-2 cu Panathinaikos.

AEK a deschis scorul în minutul 5 prin fundașul croat Domagoj Vida, dar echipa condusă de Fatih Terim a întors scorul în minutele 32 și 34, prin golurile marcate de către Anastasios Bakasetas și Fotis Ioannidis.

Cu 7 etape înainte de final, AEK ocupă locul 2, cu 65 de puncte, la doar unul în spatele lui PAOK. Panathinaikos ocupă poziția a treia, cu 62 de puncte, iar pe locul 4 se află Olympiakos, cu 60 de puncte.

Pentru PAOK urmează derby-ul cu AEK Atena, pe 7 aprilie, iar apoi trupa lui Răzvan Lucescu va juca „dubla” din sferturile de finală din Conference League, împotriva lui Club Brugge. Primul meci are loc pe 11 aprilie în Belgia, iar returul este programat pe 18 aprilie.

VIDEO. Răzvan Lucescu discută despre problema petardelor pe stadion: „În Grecia, pentru o petardă, nu am avut suporteri în derby-ul cu Aris”

„Nu aș face prea multe comentarii. Sunt reguli și trebuie respectate, fie că ești în România, în Grecia sau în Germania. În Grecia noi am plătit la meciul cu Aris din campionat pentru o petardă. Dar nu contează, regulile trebuie respectate.

Nu cunosc, habar nu am ce a făcut. Daniel Niculae, prin ceea ce făcut la Rapid până acum, a arătat că este inteligent, că știe bine ce face, că are o strategie foarte bună, o personalitate puternică. Are un merit imens în ceea ce reprezintă Rapid în acest moment în fotbalul românesc”, a spus Răzvan Lucescu.

Vezi și alte știri:

Patronul din Superligă, la negocieri cu Marius Șumudică: „Două cuvinte i-am spus. Chiar așa am formulat”
ANTRENOR
Gică Hagi, cât FCSB și Rapid la un loc » Detaliu financiar uluitor: lovitură de 2,3 milioane de euro
FARUL

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni