INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE

VIDEO Olăroiu rămîne aproape de primul loc din Emirate » Echipa sa cîștigat greu un meci cu o echipă care a pierdut ultimele 6 jocuri în campionat

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 decembrie 2015 18:19

Al Ahli Dubai, echipa lui Cosmin Olăroiu, a învins cu emoții în deplasarea de la Emirates Club, scor 2-1, într-un meci din etapa a 13-a din campionatul Emiratelor Arabe.

Gazdele au deschis scorul în minutul 23 prin Holman. Trupa lui Olăroiu a egalat în ultimul minut al primei părți după golul lui Sow. Același jucător al lui Al-Ahli Dubai a adus victoria echipei sale în primul minut din repriza secundă.

Al-Ahli Dubai rămîne pe locul 2 în campionat, la 4 lungimi în spatele liderului, însă formația lui Cosmin Olăroiu are un meci mai puțin. Emirates Club este pe poziția a 11-a, cu 13 puncte, și a pierdut ultimele 6 meciuri în campionat.

Adrian Mititelu, audiat la DNA în „dosarul Coldea”! Zilele trecute scria: „O să aflați cu toții cum a câștigat MAFIA”
Liga 2

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!