INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Pierde teren! Laurenţiu Reghecampf, prima înfrîngere în Arabia Saudită » Echipa lui Victor Piţurcă merge ceas, 7 din 7

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 17 octombrie 2014 22:07

Laurenţiu Reghecampf a suferit în această seară prima înfrîngere din acest sezon în Arabia Saudită. Al Hilal a pierdut meciul de pe teren propriu cu Al Shabab, scor 0-1.
Cu Mihai Pintilii integralist, Al Hilal a încasat lovitura de graţie în minutul 91. Park Chu Young a marcat pentru Al Shabab.

În urma acestui scor oaspeţii au urcat pe locul 2, cu 19 puncte. Al Hilal cade pe locul 4, avînd 16 puncte, cu 5 sub liderul Al Ittihad.

Echipa lui Victor Piţurcă, 7 din 7

Al Ittihad şi-a consolidat fotoliul de lider, cîştigînd al 7-lea meci din tot atîtea posibile. Deşi la pauză Al Khaleej conducea graţie autogolului marcat de Dumeiri, gazdele au întors jocul în ultimele 20 de minute.

Fallatah şi Fahad au marcat în minutele 72 şi 82 şi au adus a 7-a victorie. Următoarea etapă Al Ittihad va întîlni pe Al Nasr, o altă echipă care poate acumula maximum de puncte dacă va învinge mîine pe Al Ahli.