INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PROGRAM

LIVEBLOG Ce fac stranierii în acest weekend » Mircea Lucescu, doar egal în Ucraina + Andrei Radu debutează în poarta lui Bournemouth în Premier League

Ionuț Radu
Ionuț Radu

Articol de , - Publicat sambata, 28 octombrie 2023 17:43 / Actualizat sambata, 28 octombrie 2023 17:58

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din acest week-end pot fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Prăbușit! Fotbalistul lui Dinamo care a cedat imediat după fluierul final » Consolat de Burcă, le-a arătat obrazul fanilor: „Nu e necesar să strige ce-au strigat”
DINAMO - POLI IAȘI

Ionu Radu debutează în Premier League

Ionuț Radu, portarul lui Bornmouth, debutează în Premier League împotriva lui Burnely.

Mircea Lucescu, egal cu Kolos Kovalivka

Mircea Lucescu a legat al treilea rezultat negativ la Dinamo Kiev, remizând (1-1) în deplasare cu Kolos Kovalivka, în etapa a 12-a din campionatul Ucrainei. Antrenorul român este abia pe locul al șaptelea cu echipa din Capitală, cu 16 puncte, la zece "lungimi" de liderul Kryvbas Krivoi Rog, dar și cu trei meciuri mai puțin jucate.

Egalul de astăzi a venit în urma celor două înfrângeri la rând, cu Polissya (3-2) și Dnipro-1 (0-1). Dinamo Kiev a condus cu 1-0 la pauză, prin golul lui Tymchyk (19), însă după pauză gazdele au egalat (51) prin Luchkevych. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică, după ce Vanat a primit două cartonașe galbene (31 și 84). Acest episod a fost acuzat de Il Luce: „Nu înțeleg de ce arbitrul nu s-a folosit de VAR pentru a verifica dacă era de cartonaș roșu?”.

Dan Petrescu, egal în Coreea de Sud

Jeonbuk Hyundai Motors, formația pregătită de Dan Petrescu, a remizat pe teren propriu cu Pohang Steelers, 1-1, în play-off-ul primei ligi din Coreea de Sud. Mai multe detalii, AICI

Radu Drăgușin, titular la Genoa în meciul cu Salernitana

Radu Drăgușin (21 de ani) a fost titular și integralist în victoria obținută de Genoa, pe teren propriu, în fața Salernitanei, 1-0, în runda cu numărul 10 din Serie A.

În urma acestui succes, trupa din Genoa a urcat pe locul 13 în clasamentul din Serie A, cu 11 puncte adunate în 10 partide.

Laurențiu Reghecampf și Andrei Cordea, victorie în fața lui Alin Toșca în Arabia Saudită

Al Tai, formația pregătită de Laurențiu Reghecampf, la care joacă Andrei Cordea, s-a impus pe teren propriu în fața lui Al Riyadh, scor 3-2, în runda cu numărul 11 din prima ligă din Arabia Saudită. La Al Riyadh este legitimat Alin Toșca, fostul fundaș al naționalei. Mai multe detalii, AICI.

Mirel Rădoi, egal în Emirate

Al Bataeh, formație pregătită de Mirel Rădoi, a remizat pe teren propriu cu Ajman, echipă antrenată de Daniel Isăilă 1-1,, în etapa cu numărul 6 din prima ligă din Emiratele Arabe Unite.

Baba Gassama a deschis scorul pentru Al Bataeh în minutul 29, iar Walid Azarou a egalat în minutul 45. Al Bataeh e pe locul 7 în clasament, cu 8 puncte câștigate în 6 runde. Mai multe detalii, AICI.

Ronaldo Deaconu, „dublă” în Polonia

Ronaldo Deaconu, fostul mijlocaș de la Sepsi și Gaz Metan Mediaș, a înscris de două ori în victoria obținută de Korona Kielce, pe teren propriu, în fața lui Puszcza, scor 5-3, în runda cu numărul 13 din prima ligă poloneză.

Ronaldo Deaconu a intrat pe teren în minutul 69, în locul lui Mateusz Czyzycki. A punctat în minutele 88 și 90+2. Korona Kielce e pe locul 10 în clasament, cu 14 puncte în cont.

• Atletico Madrid - Alaves (I. Hagi), 22:00

Denis Drăguș este optimist înaintea meciului de luni cu Beșiktaș: „Mergem să luăm puncte”