Articol de - Publicat luni, 06 noiembrie 2023 10:51 / Actualizat luni, 06 noiembrie 2023 11:25

Echipa poloneză Rakow Czestochowa a învins duminică, pe teren propriu, scor 5-0, formaţia Zaglebie Lubin. Românul Bogdan Racoviţan a deschis scorul. În aceeaşi etapă, Constantin Gâlcă şi Radomiak au pierdut.

Bogdan Racoviţan a deschis scorul în minutul 4 al meciului cu Zaglebie. Rakow a intrat la pauză cu 2-0 după golul lui John Yeboah, din minutul 39.

Marca scrie despre Andrei Rațiu: „Remarcabil! Una dintre acele nopți memorabile”. Dar i-a dat o notă incredibilă!
REAL MADRID - RAYO VALLECANO 0-0

După reluare, Yeboah şi Ante Crnac au dus scorul la 4-0 în numai trei minute (51 şi 54), iar Sonny Kittel a stability rezultatul final, 5-0 pentru Rakow Czestochowa, care se află pe locul 4 în campionat cu 26 de puncte. Bogdan Racoviţan a fost integralist.

Tot în etapa a 14-a din Ekstraklasa, Radomiak, formaţia antrenată de Costel Gâlcă, a pierdut acasă cu Legia Varşovia, scor 0-1. Radomiak este pe locul 8, cu 18 puncte.

Rezumat VIDEO: Rakow Czestochowa - Zaglebie Lubin 5-0

Man a înscris la optulea gol al sezonului și italienii sunt convinși: „E alt jucător”. Antrenorul a vorbit despre român la conferință

Man a înscris al optulea gol al sezonului și italienii sunt convinși: „E alt jucător”. Antrenorul a vorbit despre român la conferință