INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GALATASARAY

Revoltă la Galatasaray: „Dați-vă jos tricourile și jucați așa!” + Fanii au cerut demisia conducerii

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 februarie 2022 21:38 / Actualizat sambata, 12 februarie 2022 21:58

Galatasaray a remizat cu Kayserispor, pe teren propriu, scor 1-1. Fanii grupării „Cim-bom” au cerut plecarea întregii conduceri. Nici jucătorii nu au scăpat de furia ultrașilor.

Galatasaray a ajuns la 6 meciuri consecutive fără victorie în prima ligă a Turciei și mai are doar 4 puncte peste zona retrogradării. Fanii s-au prezentat într-un numărul impresionat la meciul de astăzi, dar desfășurarea ostilităților i-a întors împotriva favoriților.

Ce au făcut stranierii » Valentin Mihăilă, rezervă în Atalanta - Juventus. Chiricheș, eroare decisivă cu AS Roma
liveBLOG

Imediat după golul de 1-0 al lui Kayserispor, marcat de Miguel Cardoso în minutul 70, suporterii au scandat: „Dați-vă jos tricourile și jucați așa!”. Ulterior, întreaga atenție s-a îndreptat spre conducerea clubului. S-a scandat minute bune „Demisia, demisia!”.

Cicâldău și Moruțan, pe un butoi de pulbere în Turcia

Managerul Domenec Torrent a început partida fără cei doi români. Alexandru Cicâldău (24 de ani) a fost introdus în minutul 60, în timp ce Olimpiu Moruțan (22 de ani) a intrat în minutul 81.

Galatasaray ocupă locul 13 în Superliga turcă, cu 29 de puncte, și are golaveraj negativ, 30 de goluri înscrise și 35 încasate. Antalyaspor, prima echipă aflată pe loc retrogradabil, are 25 de puncte și un meci mai puțin disputat.