INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GERMANIEI

Sergiu Radu şi Jula, noul cuplu de aur de la Cottbus

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 august 2009 00:00

Sergiu Radu şi Emil Jula au marcat cîte un gol în meciul pe care Energie Cottbus l-a cîştigat cu 3-1, în deplasarea de la Magdenburg, în primul tur al Cupei Germaniei. Pentru formaţia din liga secundă, Jula a marcat în debutul partidei, în minutul 4, chiar din pasa lui Sergiu Radu.

Radu şi-a trecut şi el numele pe tabelă, marcînd în minutul 82 cel de-al treilea gol. Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Shao, în minutul 37, din pasa aceluiaşi Sergiu Radu. Pentru Magdenburg a marcat Tuting, în finalul primei reprize.

La Cottbus a mai jucat şi Ovidiu Burcă, el fiind integralist, la fel ca şi Jula. Sergiu Radu a fost schimbat cu patru minute înainte de final. Cătălin Răcănel a fost titular la Magdenburg, fiind schimbat în minutul 85.