UPDATE / VIDEO A ajuns lider la golgeteri! Florin Andone, "dublă" pentru Cordoba

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 mai 2016 19:59

Florin Andone traversează o perioadă excepțională și pare în pole-position pentru a fi titular la EURO 2016 în echipa României.

VEZI VIDEO

Românul a deschis scorul în partida dintre Cordoba și Elche în Segunda în minutul 28 din pasa lui Luso. Tot el a închis tabela la 3-1, în prelungiri, din penalty.

Cordoba avea mare nevoie de victorie pentru a spera la un loc de baraj pentru promovarea în La Liga.

Florin Andone a ajuns la 20 goluri în acest sezon și e lider în clasamentul golgeterilor, la egalitate cu Leon.

1-0 Florin Andone Goal Spain Segunda Division... de DiyanDelev

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”