INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Victorie importantă pentru echipa lui Hoban în Israel » Hapoel Beer Sheva se bate la titlu cu Maccabi Tel Aviv

Articol de - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 22:41

Hapoel Beer Sheva, echipa lui Hoban, a obținut un succes important și meritat în deplasare cu Maccabi Netanya, scor 2-0.

Elyaniv Barda a marcat ambele goluri ale oaspeților în minutele 13 și 24, deși gazdele începuseră mai bine și chiar nimeriseră o dată bara prin Hamza Barry în minutul 14.

Netanya a dominat și a doua parte a jocului, însă n-a reușit să marcheze. Ovidiu Hoban, care a fost integralist la oaspeți, putea înscrie pe final de joc, însă portarul gazdelor și-a făcut datoria.

Hapoel Beer Sheva a revenit pe primul loc, cu 19 puncte după 9 etape, fiind la egalitate cu Maccabi Tel Aviv, care are însă un golaveraj mai slab.

Netanya e ultima în clasament, cu doar 7 puncte, avînd un singur succes în acest campionat.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”