INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  READING

VIDEO Adi Popa, tot mai aproape de primul 11 al lui Reading » A marcat în ultimul amical

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 iulie 2017 19:15

Adi Popa a fost titluar și a marcat în ultimul amical disputat de Reading, împotriva celor de la Vitesse, însă englezii au pierdut partida cu scorul de 2-3.

Transferat în iarnă la gruparea din Championship, mijlocașul român a punctat în minutul 71 cu un șut din interiorul careului, la care nu i-a lăsat nicio șansă portarului olandezilor.

Chiar și așa, Reading a pierdut duelul cu Vitesse cu 2-3 și este la al doilea eșec înregistrat în meciurile de pregătire, după insuccesul din meciul cu belgienii de la KV Kortrijk (0-1).

În cele șase partide de pregătire disputate de Reading până acum, Adi Popa a fost folosit titular de patru ori, cu QPR (5-2), Genclerbirligi (2-2 ), Bruges (1-1) și contra lui Vitesse, indiciu că ar putea fi folosit titular în noul sezon de tehnicianul Jaap Stam.

8 apariții
a avut Adi Popa în tricoul lui Reading în sezonul trecut, în care a marcat o dată

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”