INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Ciprian Marica a înscris pentru Konyaspor în meciul cu Erciyesspor » Răzvan Raţ a marcat şi el pentru PAOK

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 28 septembrie 2014 23:20

Ciprian Marica a înscris pentru Konyaspor în meciul de pe teren propriu cu Erciyesspor. Atacantul naţionalei României a punctat din penalty în ultimul minut al primei reprize, dar n-a fost de ajuns pentru ca echipa sa să cîştige.

Celălalt român de la Konya, Gabriel Torje, a fost şi el titular. Acesta a reuşit să puncteze de două ori pentru noua sa echipă pînă acum, în timp ce Marica este la primul gol.

Konya a făcut doar 1-1 cu Erciyesspor şi rămîne pe poziţia a 8-a cu 5 puncte după primele 4 runde.

Ce-au făcut alţi stranieri:

Eric Bicfalvi a fost titular şi a înscris pentru Volyn Lutsk, Florentin Matei a fost şi el titular

Răzvan Raţ - a marcat două goluri pentru PAOK, în minutele 2 şi 43. Vezi primul gol aici. A doua reuşită poate fi văzută aici.

Dorin Goian - titular şi integralist pentru Asteras

Alexandru Maxim - rezervă pentru Stuttgart

George Ţucudean - a intrat în minutul 69 pentru Charlton

Ciprian Tătăruşanu - rezervă pentru Fiorentina

George Puşcaş - rezervă pentru Inter Milano

Constantin Nica - nu a prins lotul pentru Cesena în partida contra lui AC Milan

Bogdan Stancu titular şi integralist pentru Genclerbirligi, Liviu Antal doar rezervă

Gigel Bucur - rezervă pentru Kuban, dar a intrat în minutul 72

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”