INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BELGIEI

VIDEO Cupa românilor în Belgia » Răzvan Marin a reușit să înscrie un gol magnific!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 septembrie 2017 22:44

După ce Dorin Rotariu a reușit azi o dublă pentru Mouscron în meciul câștigat în Cupă cu Tubize, 3-1, și Răzvan Marin a marcat pentru Standard Liege în "16-imile" competiției, cu Heist, 4-0.

Mijlocașul central de 21 de ani adus de la Viitorul a punctat în minutul 31 al meciului, cu o "torpilă" de la mare distanță.

La pauză, Standard Liege avea 2-0 cu Heist. În afara reușitei lui Marin, gazdele au mai marcat o dată în prima repriză prin Carlinhos, în minutul 28. Sa Orlando (62) și Cop (74) au stabilit scorul final după pauză, 4-0.

Răzvan Marin a marcat de două ori în campionat pentru Standard Liege în 22 de partide. A reușit și o pasă de gol.