INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO Descătușat! Nicolae Stanciu e pe val » Decisiv în victoria de azi a Spartei Praga

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 ianuarie 2018 19:37

Nicolae Stanciu (24 de ani) continuă revirimentul început odată cu transferul la Sparta Praga.

După ce în primul său meci în tricoul Spartei a reușit două pase de gol, Stanciu a oferit un nou assist, în victoria reușită de Sparta Praga în această după-amiază în amicalul cu Aalborg, scor 2-1.

Românul a pasat decisiv la golul victoriei echipei sale, reușit în minutul 88 de Zahustel. Stanciu l-a lansat superb, din propria jumătate, pe Zahustel, care a finalizat elegant cu capul.

*Pasa lui Stanciu, la minutul 01:45:20

• Stanciu a fost transferat în această iarnă de Sparta Praga de la Anderlecht contra sumei de 5 milioane de euro;
  • Bogdan Vătăjelu, celălalt român de la Sparta Praga, a început meciul ca rezervă, fiind introdus în minutul 67.

Legiunea română de la Sparta s-a întregit cu un alt român, goalkeeper-ul Florin Niță urmând să ajungă la gruparea cehă (detalii pe larg, aici)