INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VOLIN LUŢK

VIDEO Eric Bicfalvi înscrie din nou pentru Volin Luţk, în Ucraina

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 03 octombrie 2014 21:41

Mijlocaşul Eric Bicfalvi a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Volin Luţk, a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Vorskla Poltava, în etapa a VIII-a a campionatului ucrainean.
Bicfalvi, integralist, a transformat un penalti în minutul 54. Mijlocaşul Florentin Matei a fost şi el titular la Volin şi a primit un cartonaş galben în minutul 89. Celălalt gol al gazdelor a fost marcat de Mariotto, în minutul 86, tot din penalti, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Tursunov '78 şi Dedeşko '88.

Click aici pentru VIDEO!

În urma acestei remize, Volin Luţk a urcat pe locul şase în clasament, cu 10 puncte.