INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Fiorentina, din nou lider în Serie A » Tătăruşanu, înlocuit în minutul 71

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 17:10

Fiorentina a revenit pe primul loc în Italia, după victoria în faţa lui Frosinone, scor 4-1.

Golul de onoare al oaspeţilor a fost marcat pe final de Frara, dar n-a fost primit de Ciprian Tătăruşanu, care a început partida ca titular, pentru că acesta a fost înlocuit în minutul 71 cu Luca Lezzerini. Goalkeeperul în vîrstă de 20 de ani s-a aflat la debutul în echipa lui Paulo Sousa.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Portarul român n-a avut nici o problemă şi a ieşit de pe teren în aplauzele spectatorilor, nefiind accidentat. Se pare că antrenorul formației din Toscana a vrut să-i dea minute și tînărului goalkeeper italian.

Golurile Fiorentinei au fost marcate de Rebic (24), Rodriguez (29), Babacar din penalty (31) şi Suarez (43).

Formaţia viola este lider în Serie A, cu 24 de puncte, la egalitate cu Inter.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”