UPDATE / VIDEO A ajuns lider la golgeteri! Florin Andone, "dublă" pentru Cordoba

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 mai 2016 19:59

Florin Andone traversează o perioadă excepțională și pare în pole-position pentru a fi titular la EURO 2016 în echipa României.

VEZI VIDEO

Românul a deschis scorul în partida dintre Cordoba și Elche în Segunda în minutul 28 din pasa lui Luso. Tot el a închis tabela la 3-1, în prelungiri, din penalty.

Cordoba avea mare nevoie de victorie pentru a spera la un loc de baraj pentru promovarea în La Liga.

Florin Andone a ajuns la 20 goluri în acest sezon și e lider în clasamentul golgeterilor, la egalitate cu Leon.

1-0 Florin Andone Goal Spain Segunda Division... de DiyanDelev

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Nationala
La 38 de ani și niciun minut jucat la Manchester City, a prelungit până în 2025. Explicația incredibilă
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”