FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL

Dovadă de loialitate din partea lui Geraldo Alves » Fotbalistul a vorbit despre o eventuală plecare de la Petrolul

Articol de GSP - Publicat luni, 06 aprilie 2015 23:07

Geraldo Alves a primit cartonaş galben în meciul pierdut cu Pandurii, scor 0-1, şi va lipsi în meciul din etapa viitoare cu Steaua. Fundaşul ploieştenilor a vorbit şi despre un eventual transfer în vară.

Eu personal sînt foarte dezamăgit că nu voi juca împotriva Stelei, dar sper ca restul colegilor mei să facă o figură frumoasă cu ei. Am fost foarte dezamăgit de maniera în care am pierdut meciul cu Steaua din Cupă. Am fost dependenţi de Teixeira într-un timp. Sîntem foarte dezamăgiţi că lucrurile nu merg bine la echipa noastră.

Contractul meu mi se termină la 30 iunie. Voi aştepta de la Petrolul ceva, dacă nu viaţa merge înainte. Am avut deja cîteva oferte, dar am vrut mai întîi să vorbesc cu cei de la Petrolul. Nu cred că va muri această echipă. Pandurii au vorbit cu mine în vara trecută, dar am ales să rămîn aici. Dacă mă vor suna iar voi alege tot Petrolul

Geraldo Alves, la Dolcesport

FCSB a pus ochii pe 4 jucători de la Dinamo: „Mi-au plăcut foarte mult” » Politic NU e printre ei

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”