INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ

VIDEO Gol incredibil al lui Keşeru după o gafă de proporții a portarului advers

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 august 2016 13:20

Claudiu Keșeru a înscris un gol de la aproximativ 40 de metri, în ultimul meci jucat de Ludogoreț, 2-0 cu Montana, în etapa a patra din campionatul Bulgariei.

În minutul 54, atacantul român a șutat de la mare distanță, iar portarul Ivanov a scăpat din mâini mingea, care s-a strecurat în poartă.

Keșeru a fost titular în meciul de ieri și a fost schimbat în minutul 73, în timp ce Cosmin Moți a fost menajat de tehnicianul lui Ludogoreț, din cauza unor probleme de sănătate. Celălalt român din lotul bulgarilor, Andrei Prepeliță, nu a fost inclus în lot, tot din cauza uneo accidentări.

Primul gol al celor de la Ludogoreț a fost înscris de Shokolarov, în minutul 4 al meciului.

Florinel Coman a remarcat singurul detaliu pozitiv, după ce România s-a făcut de râs cu Liechtenstein: „E cel mai important lucru”
Nationala
Prima reacție a lui Edi Iordănescu, după rușinea din România - Liechtenstein: „I-am atenționat!”
Nationala

Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei

Povestea României la primul Euro, din 1984: am lăsat Italia acasă! » Fără niciun stelist, cu cel mai tânăr selecţioner pe bancă şi debutul lui Hagi la un turneu final la doar 19 ani