INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Ludogoreţ, tot mai departe de titlu! Înfrîngere pe terenul lui Litex într-un meci în care Moţi a fost eliminat » Gesturi obscene către public ale românului

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 februarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 28 februarie 2015 20:42

Ludogoreţ pierde puncte importante în Bulgaria şi îi dă şanse lui ŢSKA să se distanţeze în fruntea clasamentului. Echipa lui Cosmin Moţi a pierdut partida cu Litex, scor 1-0.

Fundaşul român a fost eliminat în minutul 37 după un gest prostesc. A primit al doilea cartonaş galben pentru că nu s-a oprit la o ocazie a echipei sale şi a şutat în minge după fluier.

După cartonaşul roşu, Moţi a făcut semne obscene către public. Unicul gol al meciului a fost marcat de Moreno în minutul 85. În acest moment Ludogoreţ e pe doi, cu 41 de puncte.

ŢSKA e lider în Bulgaria, cu 44 de puncte, dar mîine va juca în deplasare cu Lokomotiv Sofia.